Що треба знати батькам про Інтернет.

Що треба знати батькам про Інтернет,
щоб убезпечити дитину від суїциду.
Останнім часом у соціальних мережах з’явилися віртуальні ігри для дітей та підлітків, де шляхом психологічного тиску неповнолітнім даються завдання, що спричинюють шкоду їх здоров’ю , а кінцевою метою є доведення до самогубства. Це такі ігри як «Синий кит», «Тихий дом», «Разбуди меня в 4:20», «Беги или умри», «50 дней до моего…» тощо.
Як розпізнати, що дитина вступила в небезпечну спільноту: чотири тривожних сигнали
1.      Дитина різко стає слухняною, але «відчуженою».
2.      У дитини змінюється режим дня. (Став вечеряти в кімнаті, змінює час відвідувань секцій, за комп’ютер сідає в один і той же час не зважаючи ні на що).
3.      Підліток млявий і постійно не висипається.(У завданнях соціально небезпечних груп бувають такі, які потрібно виконувати між 4:00 і 5:00).
4.      Постійно повторювані малюнки. (Захопившись чимось, підлітки починають це демонструвати в малюнках. Тривожними сигналами вважаються малюнки метеликів – вони живуть тільки один день, і китів – вони від відчаю викидаються на берег. Це символіка суїцидальних груп. Недобрий знак, якщо в малюнках є цифри – 57, 58, назви груп «ВК», що підштовхують до самогубства, або 50 – назва книги «50 днів до мого самогубства», яка зараз у вільному доступу в інтернеті. Також можуть бути і інші цифри. Важливо, що вони повторюються на малюнках дитини.)
Ознаки готовності дитини до суїциду:
1.      Сумні думки на сторінці в соцмережі.
2.      З’явилися подряпини, надрізи на тілі.
3.      Починає дарувати речі.
4.      Відкрито заявляє про свою швидку смерть.
У зв’язку цим батькам, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:
-          Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;
-          Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясуйте обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертайте на пошкодження у формі кита, метелика, цифр, єдиноріга;
-          Перевіряти облікові записи дитини в соціальних мережах. Встановити функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.
Не потрібно читати всю пошту, адже якщо підліток за цим заняттям застане батьків, то може розвинутися недовіра. Це потрібно робити довірливо, з повагою до особистості своєї дитини і говорити потрібно з нею, як з дорослим. Ні в якому разі не можна тиснути, так як це може спровокувати абсолютно протилежну реакцію.
-          Звертати увагу на коло спілкування дитини;
-          Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
Шановні батьки! Пам’ятайте, у цей час, коли завдяки ЗМІ розгортається паніка навколо цієї проблеми, дорослі повинні демонструвати спокій і впевненість. Діти повинні відчути силу і захищеність. Намагайтеся створити в родині стосунки близькості, які б давали відчуття опори, відчуття свого місця в житті. Запитуйте дітей не тільки про те, що вони отримали в школі, а й про те, яка музика ім. цікава, демонструйте зацікавленість їх життям.

При виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до Департаменту кіберполіції України:
-       Телефон гарячої лінії (044)374-37-21;
-       електронна адреса, за якою можна звернутися, щоб заблокувати «суїцидальну групу» (fag@cyberсrim.gov.ua);
-       сайт кіберполіції (www cyberсrim.gov.ua.);

У місті функціонують Телефон довіри (65 88 89) з питань соціально-педагогічних, психологічних проблем, та Телефон довіри суїцидального центру КУ СМКЛ №5 (33 40 50).

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Ти вічний біль Афганістан

Памятка для батьків і учнів 11 - класу (ЗНО)